Otteluohjelma ja tulokset

Ajax Cup 2019 otteluohjelma ja tulokset

P10 EP

La klo 10.00 K1 Ajax Islanti- OsPa Juventus 16-0

La klo 10.00 K2 OuHu- Tervarit Musta 1-5

La klo 10.00 K3 OLS Belgia P09- OTP 4-0

La klo 11.20 K1 Ajax Islanti- OuHu 15-1

La klo 11.20 K2 Tervarit Musta- OLS Belgia P09 5-1

La klo 11.20 K3 OsPa Juventus- OTP 4-0

La klo 12.40 K1 OLS Belgia P09- Ajax Islanti 4-10

La klo 12.40 K2 OTP- Tervarit Musta 1-5

La klo 12.40 K3 OsPa Juventus- OuHu 3-2

Su klo 09.30 K4 Tervarit Musta- Ajax Islanti 0-7

Su klo 09.30 K5 OsPa Juventus- OLS Belgia P09 1-1

Su klo 09.30 K6 OuHu- OTP 3-3

Su klo 10.50 K4 OTP- Ajax Islanti 0-3

Su klo 10.50 K5 Tervarit Musta- OsPa Juventus 2-0

Su klo 10.50 K6 OLS Belgia P09- OuHu 4-1

 

Sarjataulukko

Sij. Pelit Joukkue Maaliero Pisteet
1. 5 Ajax Islanti 51-5 15
3. 5 OLS Belgia P09 14-17 10
6. 5 OuHu 8-30 1
2. 5 Tervarit Musta 17-10 12
5. 5 OTP 4-19 1
4. 5 OsPa Juventus 8-21 7

__________________________________________________

P10 VP

Lohko A

La klo 10.00 K4 OsPa ManU- OLS Kreikka Olympiakos Sininen 2-4

La klo 10.40 K4 Ajax Portugali- OsPa ManU 6-1

La klo 10.40 K6 Ajax Saksa- Tervarit Punainen 4-2

La klo 11.20 K4 Ajax Portugali- OLS Kreikka Olympiakos Sininen 0-7

La klo 12.00 K4 OLS Kreikka Olympiakos Sininen- Tervarit Punainen 5-3

La klo 12.00 K6 Ajax Saksa- OsPa ManU 9-1

La klo 12.40 K4 Tervarit Punainen- Ajax Portugali 8-4

Su klo 09.30 K1 OsPa ManU- Tervarit Punainen 2-12

Su klo 09.30 K3 Ajax Saksa- Ajax Portugali 6-2

Su klo 10.10 K3 OLS Kreikka Olympiakos Sininen- Ajax Saksa 4-1

Sarjataulukko

Sij. Pelit Joukkue Maaliero Pisteet
2. 4 Ajax Saksa 20-9 9
4. 4 Ajax Portugali 8-14 3
3. 4 Tervarit Punainen 17-11 6
1. 4 OLS Kreikka Olymp Sin 20-6 12
5. 4 OsPa ManU 6-31 0


Lohko B

La klo 10.00 K5 Pallokarhut- Ajax Ranska 10-1

La klo 10.00 K6 OLS Kreikka Olympiakos Keltainen- OLS Hollanti 8-2

La klo 10.40 K5 Pallokarhut- Tervarit Valkoinen 5-0

La klo 11.20 K5 Tervarit Valkoinen- OLS Kreikka Olympiakos Keltainen 1-7

La klo 11.20 K6 Ajax Ranska- OLS Hollanti 4-6

La klo 12.00 K5 OLS Kreikka Olympiakos Keltainen- Pallokarhut 3-7

La klo 12.40 K6 OLS Hollanti- Tervarit Valkoinen 6-4

Su klo 09.30 K2 Tervarit Valkoinen- Ajax Ranska 4-5

Su klo 10.10 K1 OLS Hollanti- Pallokarhut 3-3

Su klo 10.10 K2 Ajax Ranska- OLS Kreikka Olympiakos Keltainen 3-8

Sarjataulukko

Sij. Pelit Joukkue Maaliero Pisteet
4. 4 Ajax Ranska 13-28 3
1. 4 Pallokarhut 25-7 10
5. 4 Tervarit Valkoinen 9-23 0
2. 4 OLS Kreikka Olymp Kel 26-13 9
3. 4 OLS Hollanti 17-19 7

Sijoituspelit

Su klo 11.30 K1 OLS Kreikka Olymp Sin – Pallokarhut 4-1

Su klo 11.30 K2 Ajax Saksa- OLS Kreikka Olymp Kelt 6-8

Su klo 11.30 K3 Tervarit Punainen- OLS Hollanti 8-0

Su klo 11.30 K4 Ajax Portugali- Ajax Ranska 4-1

Su klo 11.30 K5 OsPa ManU – Tervarit valkoinen 2-5

__________________________________________________

P11 EP

La klo 13.45 K1 HauPa Vihreä- Tervarit Musta 3-2

La klo 13.45 K2 Ajax Tottenham- Pallokarhut Musta 4-7

La klo 13.45 K3 HauPa Keltainen- OLS Belgia 4-2

La klo 13.45 K4 OLS Ruotsi- FC Raahe Musta 3-1

La klo 14.15 K1 Ajax Liverpool- HauPa Vihreä 0-13

La klo 14.45 K1 Ajax Liverpool- Tervarit Musta 1-12

La klo 14.45 K2 Pallokarhut Musta- OLS Ruotsi 8-3

La klo 14.45 K3 FC Raahe Musta- HauPa Keltainen 3-3

La klo 14.45 K4 Ajax Tottenham- OLS Belgia 5-0

La klo 15.45 K3 Ajax Liverpool- FC Raahe Musta 2-7

La klo 15.45 K4 Pallokarhut Musta- HauPa Vihreä 6-1

La klo 15.45 K5 OLS Ruotsi- HauPa Keltainen 2-3

La klo 15.45 K6 Tervarit Musta- OLS Belgia 6-2

La klo 16.15 K3 FC Raahe Musta- Ajax Tottenham 0-4

__________________________________________________

P11 VP

La klo 13.45 K5 Ajax Real Madrid- Pallokarhut Punainen 3-8

La klo 13.45 K6 OLS Tanska Kööpenhamina- Tervarit Punainen 4-1

La klo 14.15 K2 Ajax Barcelona- HauPa Valkoinen 1-10

La klo 14.15 K3 Tervarit Valkoinen- FC Raahe Punainen 1-0

La klo 14.45 K5 Ajax Real Madrid- OLS Tanska Kööpenhamina 6-2

La klo 14.45 K6 Tervarit Punainen- Pallokarhut Punainen 4-4

La klo 15.15 K4 Ajax Barcelona- Tervarit Valkoinen 1-5

La klo 15.15 K5 HauPa Valkoinen- FC Raahe Punainen 3-2

La klo 15.45 K1 Tervarit Punainen- Ajax Real Madrid 3-3

La klo 15.45 K2 OLS Tanska Kööpenhamina- Pallokarhut Punainen 13-2

La klo 16.15 K1 FC Raahe Punainen- Ajax Barcelona 6-1

La klo 16.15 K2 HauPa Valkoinen- Tervarit Valkoinen 3-3

 

__________________________________________________

T1213

La klo 14.15 K4 Ajax Valkoinen- ONS Punainen 0-5

La klo 14.15 K5 Ajax Sininen- ONS Musta 2-0

La klo 14.15 K6 ONS Valkoinen- OsPa 0-1

La klo 15.15 K1 ONS Musta- OHF 2-2

La klo 15.15 K2 Ajax Sinivalkoinen- OsPa 1-6

La klo 15.15 K3 ONS Punainen- ONS Valkoinen 2-3

La klo 16.15 K4 OHF- Ajax Valkoinen 6-1

La klo 16.15 K5 ONS Valkoinen- Ajax Sininen 5-0

La klo 16.15 K6 OsPa- ONS Punainen 1-3

La klo 16.45 K4 OHF- Ajax Sininen 1-0

La klo 16.45 K5 Ajax Valkoinen- ONS Musta 2-1

 

__________________________________________________

T1011 EP ja T09 VP

Su klo 12.30 K1 OHF T09- Ajax T09 2-2

Su klo 12.30 K2 Pallokarhut T09- FC Raahe Musta 1-5

Su klo 12.30 K3 Pallokarhut Musta- ONS T2011 0-2

Su klo 13.00 K3 ONS T2011- Ajax Valkoinen 1-3

Su klo 13.30 K1 OHF T09- Pallokarhut T09 3-2

Su klo 13.30 K2 Pallokarhut Musta- Ajax T09 0-6

Su klo 13.30 K3 Ajax Valkoinen- FC Raahe Musta 3-0

Su klo 14.30 K1 Ajax Valkoinen- OHF T09 2-0

Su klo 14.30 K2 Ajax T09- Pallokarhut T09 6-1

Su klo 14.30 K3 FC Raahe Musta- ONS T2011 4-1

Su klo 15.00 K1 Pallokarhut Musta- Ajax Valkoinen 1-5

__________________________________________________

T1011 VP

Su klo 12.30 K4 FC Raahe Valkoinen- ONS Valkoinen 0-1

Su klo 12.30 K5 Pallokarhut Punainen- OsPa 1-5

Su klo 13.00 K1 OHF- Ajax Sininen 3-1

Su klo 13.00 K2 FC Raahe Punainen- ONS T2010 0-11

Su klo 13.30 K4 FC Raahe Valkoinen- OsPa 2-8

Su klo 13.30 K5 ONS Valkoinen- Pallokarhut Punainen 1-3

Su klo 14.00 K1 OHF- FC Raahe Punainen 6-0

Su klo 14.00 K2 Ajax Sininen- ONS T2010 0-5

Su klo 14.30 K4 Pallokarhut Punainen- FC Raahe Valkoinen 1-0

Su klo 14.30 K5 OsPa- ONS Valkoinen 0-3

Su klo 15.00 K2 ONS T2010- OHF 3-0

Su klo 15.00 K3 Ajax Sininen- FC Raahe Punainen 8-0

__________________________________________________

P12 EP

Su klo 15.30 K4 KaPa SiniValkoinen- OLS Kreikka Olympiakos 4-3

Su klo 15.30 K5 Ajax Valkoinen- Tervarit Alaves Musta 1-3

Su klo 15.30 K6 Ajax White- FC Raahe Punainen 5-0

Su klo 16.00 K4 KaPa Valkoinen- OLS Kreikka AEK 4-5

Su klo 16.00 K5 OLS Espanja- KaPa Sininen 1-6

Su klo 16.30 K3 OLS Kreikka Olympiakos- FC Raahe Punainen 3-2

Su klo 16.30 K4 OLS Kreikka AEK- Ajax Valkoinen 3-2

Su klo 16.30 K5 Tervarit Alaves Musta- KaPa Sininen 3-4

Su klo 16.30 K6 Ajax White- OLS Espanja 3-0

Su klo 17.00 K4 KaPa Valkoinen- Ajax Valkoinen 4-5

Su klo 17.30 K3 Ajax White- KaPa Sininen 5-2

Su klo 17.30 K4 Tervarit Alaves Musta- KaPa Valkoinen 9-3

Su klo 17.30 K5 OLS Kreikka Olympiakos- OLS Espanja 12-4

Su klo 17.30 K6 FC Raahe Punainen- OLS Kreikka AEK 4-5

__________________________________________________

P12 VP

Su klo 15.30 K1 Ajax Musta- Tervarit Alaves Punainen 1-9

Su klo 15.30 K2 Pallokarhut- Tervarit Deportivo 6-1

Su klo 15.30 K3 Ajax Sininen- FC Raahe Valkoinen 8-2

Su klo 16.00 K1 Pallokarhut- Ajax Musta 10-3

Su klo 16.00 K2 Tervarit Alaves Punainen- FC Raahe Valkoinen 7-5

Su klo 16.00 K3 Ajax Sininen- Tervarit Deportivo 6-2

Su klo 17.00 K1 FC Raahe Valkoinen- Pallokarhut 2-10

Su klo 17.00 K2 Ajax Musta- Tervarit Deportivo 5-6

Su klo 17.00 K3 Tervarit Alaves Punainen- Ajax Sininen 8-1

__________________________________________________

P13

Su klo 12.30 K6 Ajax Valkoinen- Tervarit Musta 4-4

Su klo 13.00 K4 HauPa Vihreä- KaPa 4-2

Su klo 13.00 K5 HauPa Keltainen- Pallokarhut 5-2

Su klo 13.00 K6 Ajax Sininen- Tervarit Punainen 1-4

Su klo 14.00 K3 KaPa- Tervarit Musta 0-5

Su klo 14.00 K4 Ajax Valkoinen- HauPa Vihreä 2-2

Su klo 14.00 K5 Ajax Sininen- HauPa Keltainen 1-4

Su klo 14.00 K6 Pallokarhut- Tervarit Punainen 4-4

Su klo 14.30 K6 Pallokarhut- Ajax Sininen 6-1

Su klo 15.00 K4 KaPa- Ajax Valkoinen 3-5

Su klo 15.00 K5 Tervarit Musta- HauPa Vihreä 3-4

Su klo 15.00 K6 Tervarit Punainen- HauPa Keltainen 1-5

__________________________________________________